HABERLER

Savunma Sanayi Bursa Buluşması

Savunma Sanayi Bursa Buluşması

Bursa Ticaret ve Sanayi Odası (BTSO) ev sahipliğinde düzenlenen "Bursa Savunma Sanayii Buluşmaları"na katılan Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir'in katılımları ile gerçekleştirilmiştir. Etka-d Otomotiv olarak bu buluşmada bizlerde yerimizi almış bulunmaktayız. 

eydep 3

Savunma Sanayi Başkanlığı ile HAVELSAN, ASELSAN, ROKETSAN ve TUSAŞ gibi savunma sanayinin en önemli firmalarının Bursa iş dünyası ile bir araya geldiği “Bursa Savunma Sanayi Buluşmaları”nda konuşan Cumhurbaşkanlığı Savunma Sanayii Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, otomotiv sektöründe güçlü bir altyapısı bulunan Bursa’nın savunma ve havacılık sanayisine daha fazla katma değer oluşturacağına inancının tam olduğunu söyledi.

BTSO Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Burkay, Türkiye’nin dünyada yeni ekonomi olarak adlandırılan önümüzdeki 50 yıllık sürecin ana aktörlerinden biri olacağını söyledi. Bursa olarak bu süreçte etkin rol üstlenmek istediklerini belirten Burkay, “Bursa, Odamız liderliğinde başlatılan kümelenme projeleri ile otomotiv, makine ve tekstil gibi klasik sektörlerdeki kabiliyetlerini yeni nesil alanlara taşıyor. Kent olarak savuma sanayimize katkı sağlayacak tüm milli projelerin aktif oyuncusu olma iddiasındayız.” diye konuştu.

TBMM Milli Savunma Komisyonu Başkan Vekili ve Bursa Milletvekili Refik Özen, Bursa’nın insan kaynağı ve bilgi anlamında savunma sanayisinde daha fazla pay almayı hak eden şehirlerden biri olduğunu söyledi. Özen, Savunma Sanayii Başkanlığının Bursa'da bir irtibat ofisi açmasının firmaların çalışmalarına hız kazandırabileceğini sözlerine ekledi.

Açılış konuşmalarının ardından iş dünyasının sorularını cevaplayan Demir, Endüstriyel Yetkinlik Değerlendirme ve Destekleme Programı’na (EYDEP) dahil olan firmalara sertifikalarını takdim etti. Etka- d Otomotiv olarak Savunma Sanayi Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir'den B sınıfı sertikamızı almaktan büyük gurur duymaktayız.

eydep 1

Ayrıca Prof. Dr. İsmail Demir Bursa kapsamında, Nilüfer Organize Sanayide bulunan Etka-d Otomotiv'i ziyarette bulunarak, incelemelerde bulunmuş ve bizleri onurlandırmıştır. 

eydep 4

 
 

NOSAB 18'nci Kuruluş Yıl Dönümü, "KADIN İSTİHDAMI" Ödülleri

Eğitime, sağlığa, çevreye, kadın çalışanlarımıza ve kadınların iş gücüne katılımlarına değer vererek ve sahip çıkarak daha bilinçli bir toplum oluşmasına katkıda bulunma vizyonuyla çalışan ETKA-D OTOMOTİV,  toplumsal algıyı değiştirmek ve çalışma hayatında kadınlara fırsat eşitliği sunmak için faaliyetlerine devam etmektedir. 

Etka-d Otomotiv olarak faaliyetlerimize devam ederken ve kadının iş gücüne dahil olmasına dikkat çekmek isterken; Nülifer Organize ve Sanayi Bölgesi'nin bizlere En Fazla "Kadın İstihdam" Ödülüne layık görmesi, bu konuda daha çok ses getirmiş ve bizleri gurulandırmıştır. 

NOSAB’ın 18’nci kuruluş yıldönümü etkinliği, Podyum Davet’te gerçekleştirilmiştir. Kuruluş yıldönümü etkinliğine; NOSAB Yönetim Kurulu Başkanı Erol Gülmez, NOSAB Müteşebbis Heyet ve NİLSİAD Yönetim Kurulu Başkanı Yalçın Aras ile NOSAB ve NİLSİAD’ın kuruluşundan bu yana çeşitli kademelerde görev alan başkan ve yöneticiler ile bölge sanayicileri, aileler ve diğer davetliler katılmıştır. Gülmez ve Aras’ın yaptığı konuşmaların ardından, program ödül töreni ile devam etmiş, Törende bölge firmaları, “Ciro, İhracat, İstihdam ve Kadın İstihdamı” olmak üzere 4 başlıkta ödüllendirilmiştir. Etka-d Otomotiv olarak en fazla Kadın istihdam ederek  "Kadın İstihdamı" ödülüne layık görülmüşüzdür.  

nosab 2

nosab 1

 

 
 

Busworld Europe Brussels Fuarındayız..

busworl belika 1

Busworld Europe Brussels Fuarına, 18 - 23 Ekim de Etka- d Otomotiv olarak, Hall -3 Booth - 314 nolu standımızda katılım gösterdik. Dünyanın en büyük otobüs fuarı olan Busworld Europe da 18 - 23 Ekim Belçika Brüksel de 3. Hol 314 nolu standımızda bu yılda yerimizi almış bulunmaktayız. Bu sene 25'inci kez olarak düzenlenen Busworld Europe fuarına 37 ülkeden 513 firma, Türkiyeden ise 92 firma katılım göstermiştir. En fazla katılım gösteren ülke olarak Türkiye adına bizlerde orada bulunduğumuz için bunun haklı gururunu yaşamaktayız.

2020 yılında 5 - 7 Mart İstanbul' da  düzenlenecek olan Busworld Turkeyde görüşmek dileğiyle. 

 

busworl belika 3

busworl belika 4

 
 

IDEF'19 14'üncü Uluslararası Savunma Sanayi Fuarı

 IDEF'19 14'üncü Uluslararası Savunma Sanayi Fuarına Etka-D Otomotiv olarak katılım gösterdik.

 

etka d fuar standa bekleriz

 
 

Uludağ Üniversitesi ve Bursa Teknik Üniversitesi Öğrencilerinin Fabrikamıza Ziyaretleri

Uludağ Üniversitesi ve Bursa Teknik Üniversitesi Mühendislik öğrencileri fabrikamıza keyifli bir teknik gezi gerçekleştirdiler. Fabrikamızda Etka-D Otomotiv sunumu ile başlayan etkinliğimiz, prototip ve üretim alanlarını gezerek tamamlanmıştır. Birinci ve ikinci sınıfların çoğunlukda olduğu mühendislerimizin sorularını cevaplayarak, sektör hakkında bilgiler vererek, üretim ve üretim süreçlerinden bahsederek kariyer yollarında önemli bir katkıda bulunduğumuza inanıyoruz.

 

ulu1

ulu2

ulu3

ulu4

ulu7

 
 

EURASİA RAİL FUARI

 

Raylı sistemler sektörüne yönelik olarak Avrasya bölgesinin tek ve dünyanın en büyük fuarlarında biri olarak bilinen Eurasia Rail, bölgedeki raylı sistemler sektörünün en önemli aktörlerini 10 - 12 Nisan 2019 tarihleri arasında Fuarİzmir'de bir araya getirdi.

Etka - D Otomotiv olarak bizler fuardaki yerlerimizi aldık. Salon 8 , 801B kabininde raylı sistemler sektöründeki faaliyetlerimiz hakkında merak ettiklerinizi öğrenebilir, standımızı ziyaret edebilirsiniz.

 

eurasia 2019 fuar 1

2 copy

 
 

NİLSİAD-NOSAB FUTBOL TURNUVASINDA 2. MAÇIMIZ

NİLSİAD - NOSAB Futbol turnuvası kapsamında, Etka- d Otomotiv olarak H grubunda ki Orhan Otomotiv ile ikinci maçımızı gerçekleştirdik. Karşılaşmadan mağlup taraf olarak ayrılmış olsak da maç boyunca elinden gelenin en iyisini yaptıklarına güvenimizin tam olduğu takım arkadaşlarımıza, bizleri bu soğuk hava koşullarına rağmen yalnız bırakmayan, eğlenceli dakikalar ve yüksek enerjilerinden dolayı taraftarımıza teşekkürlerimizi bir borç biliriz.     

ma2-1

ma2-2

ma-3

 
 

MAN Türkiye A.Ş. Ziyaretimiz

Ekip arkadaşlarımızdan Teknik Danışmanımız Ayhan Pelin Bey ile Kalite - Proje Yöneticimiz Zerrin Özer Ünal Hanım , Ankara'da bulunan MAN Kamyon ve Otobüs Ticaret A.Ş firmasına saha ziyaretinde bulunmuşlardır. Bu ziyaretlerinde saha da karşılaşılan problemler, müşteri beklentileri ve var ise müşteri şikayetlerine çözümler aranarak, müşteri memnuniyetini daha da arttırmak, kurulan ilişkileri daha güçlendirmek hedeflenmiştir.

Ziyaret sırasında çekilen fotoğraflardan da görülen o ki çok keyiflli bir ziyaret olmuş. 

man firma ziyareti 2

man firma ziyareti 3

 
 
  •  Başlangıç 
  •  Önceki 
  •  1 
  •  2 
  •  3 
  •  4 
  •  5 
  •  Sonraki 
  •  Son 

Sayfa 1 - 5

ARGE BÖLÜMÜ

Teknolojik imkanlarımızla tasarım ve ürün devreye alma etkinliğimiz çok daha kuvvetli hale gelmiştir.

KALIPHANE

Etka-d, ISO 9001:2015 Kalite Standartlarına göre üretim yapmaktadır.

ÜRETİM

Yılda 2.000 tonun üzerinde hammadde işleme kapasitemiz vardır.