FİRMA TANITIMI

alt

alt


Etka-d Otomotiv, 1990 yılından itibaren, teknoloji ve tecrübeyi birleştirerek, savunma sanayi, uzay ve havacılık, raylı sistemler, otomotiv ve traktör sektörlerinde yer alan oturma grubu (yolcu ve sürücü koltuğu) plastik parçaları ile iç ve dış donanımlarının ve bunlara ait ürünlerin kalıplarının tasarlanması, üretimi, pazarlaması ve satışını yapmaktadır. Gelişen teknolojiyi takip etmekte ve ihracata ağırlık vermektedir. Bünyemizde Ar-Ge departmanı tarafından haftada en az  bir yeni ürün oluşturulmaktadır. 200'e yakın, patent koruması altında ürünümüz vardır. Toplamda ürün çeşidi 1250'yi aşmaktadır.

Ayrıca, sizlerin beğenisi doğrultusunda, Ar-Ge repertuarımızdaki özel endüstriyel tasarımlar, yüksek teknolojili cihazlarla numune haline dönüştürülüp vizyona çıkmaktadır.

Firmamızda bulunan;

400 x 500 x 600 mm boyutlarında (FDM teknolojili) hızlı prototip,

üç boyutlu optik tarama (tersine mühendislik),

silikon kalıplama (MCP-Hek Tooling; dünyada ilk çift robot sistemiyle çalışan Naylon Modüllü - 5.05) cihazları,

Ar-Ge teknolojik üstünlüğümüzü sağlamaktadır. Bu teknolojik imkanlarımızla tasarım ve ürün devreye alma etkinliğimiz çok daha kuvvetli hale gelmiştir.

Enjeksiyon yöntemiyle termoplastik parça üretebilen Etka-d, özellikle mühendislik plastikleri ile yüksek hassasiyette parça üretmekte ve 8000 grama kadar enjeksiyon yapabilmektedir (1250 ton mengene kapama kuvveti). Yılda 2,000 tonun üzerinde plastik ham maddeyi işleme kapasitemiz vardır. Kalıplarının tasarım ve imalatı kendi bünyemizde yapılmaktadır.

Plastik enjeksiyon proseslerine ilave olarak ve ürün kombinasyonunu tamamlayan bağlamda, 6 barlı elektronik tekstil makinemiz ile istenilen her boyut, desen ve şekilde, rigit veya elastik file örülebilmektedir.

"Beklentileri karşılayarak başarılı, yön göstererek lider olursunuz" ilkesi ile her zaman müşteri isteklerine öncelik veren firmamızda, teknolojik gelişmelerin kullanılmasıyla başarının artacağına inanmaktayız.

FİRMAMIZIN KAPSAMI

Savunma sanayi, uzay ve havacılık, raylı sistemler, otomotiv ve traktör sektörlerinde yer alan oturma grubu (yolcu ve sürücü koltuğu) plastik parçaları ile iç ve dış donanımlarının ve bunlara ait ürünlerin  kalıplarının tasarlanması, üretimi, pazarlaması ve satışı.

VİZYONUMUZ


Tercih edilen ve güvenilen marka bir şirket olmak.


MİSYONUMUZ


Özgün tasarım ve üretim yetkinliklerimizi, bilgi birikimimiz ve teknolojik altyapımızı sürekli geliştirip, tüm değer zincirindeki ilgili tarafların isteklerini etkin ve verimli bir şekilde karşılayarak vizyonumuzu gerçekleştirmek.


ŞİRKET KÜLTÜRÜMÜZ/DEĞER ve İLKELERİMİZ


*Açık iletişim ve sıkı işbirliği

*İnsana saygı, emeğe değer vermek

*Güvenilirlik ve dürüstlük

*Bireysel gelişim

*Aile bilinci

*Müşteri odaklı olmak

*Kaliteden ödün vermemek

*Sürekli iyileştirme

*Teknolojik gelişmelere açık olmak

*Topluma ve çevreye duyarlılık


KALİTE POLİTİKAMIZ


Kalite Politikamız, şirketimizin amaçları ve bağlamının entegre bir ifadesi olup STRATEJİK YÖNELİM ve HEDEFLERİMİZİN anahtarıdır. ETKA-d'de tüm çalışanlarımız, kalite politikamızı kendilerine rehber olarak kullanır.

*Müşteri memnuniyetinin ancak mutlu çalışanlarla sağlanabileceğinin bilincinde olup, bünyesindeki tüm çalışanlarının memnuniyetini sağlamak.

*Müşterilerimizin ihtiyaç ve beklentilerini karşılayacak şekilde kalite sistemimizi sürekli geliştirmek.

*Ulusal ve uluslararası standartlarca belirlenmiş şartlar çerçevesinde, iş sağlığı ve güvenliği ile işçi emniyetini sağlamak.

*Müşterilerimizin beklentileri doğrultusunda istenilen zamanda üretim yaparak, sürekli iyileştirmeler ile kalite, fiyat ve teslimat konularında müşteri memnuniyetini oluşturmak.

*İnsan kaynağımızı eğitimli, çözüm üretici ve ekip ruhuna yatkın olarak geliştirmek.

*Önceden anlayıp planlayarak işi ilk seferde doğru yapmak.

TANITIM VİDEOSU

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com
  • HABERLER

Joomla Templates and Joomla Extensions by JoomlaVision.Com
  • ETKİNLİKLER

ARGE BÖLÜMÜ

Teknolojik imkanlarımızla tasarım ve ürün devreye alma etkinliğimiz çok daha kuvvetli hale gelmiştir.

KALIPHANE

Etka-d, ISO 9001:2015 Kalite Standartlarına göre üretim yapmaktadır.

ÜRETİM

Yılda 2.000 tonun üzerinde hammadde işleme kapasitemiz vardır.