ETKİNLİKLER

Bursa Mühendishane Öğrencilerine Ziyaretimiz

Etka-D Otomotiv olarak Bursa Mühendishane Mesleki Kariyer Tamamlama programında ki mühendis gençlerimizi ziyaret ettik. Deneyimlerimizi ve sektör hakkındaki tecrübelerimiz mühendis arkadaşlarımıza aktardık. Bölümle alakalı sorularını cevaplayarak, kariyer planlamalarına Etka-D Otomotiv olarak katkı sağlamaya çalıştık. 

 

mhendishane

 
 

NİLSİAD-NOSAB 11.GELENEKSEL HALI SAHA FUTBOL TURNUVASI

Nilsiad - Nosab 11. geleneksel halı saha futbol turnuvasında bu sene Etka-d Otomotiv olarak bizlerde katılım gösterdik. 

Kura çekiminde H grubunda yer alan Etka- d Otomotiv futbol takımımız, turnuvada yerlerini aldılar.

Fair play kurallarına uygun bir şekilde mücadele edeceklerine, Etka- d Otomotiv' i en iyi şekilde temsil edeceklerine güveniyoruz.

Teknik Direktörlerimiz Levent Irkörücü ve İlhan Özkurt önderliğinde tüm takım arkadaşlarımıza başarılar diliyoruz. 

Futbol takımımızı yalnız bırakmayan taraftarımıza da ayrıca teşekkürlerimizi sunarız.

futbol 1

 

futbol 2

futbol 3

 
 

Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Ziyaretimiz

atatrk end. meslek lisesi 6

 

Atatürk Meslek ve Teknik Anadolu Lisesine çok keyifli bir ziyaret gerçekleştirdik. Bu ziyaretimizde öğrencilerimize Etka-d Otomotiv kurum kültürümüzden,değerlerimizden, neleri önemseyip, neler başardığımızdan,  hangi sektörlerde faaliyet gösterdiğimizden, üretim süreçlerimizden ve ürün gamımızın çeşitliliği hakkında bilgilendirmeler de bulunduk.

Sunumlarında Teknik Denışmanımız Ayhan Pelin Bey Ar&Ge departmanımızdan, tasarımın öneminden, bir kalıbın başından sonuna süreçlerinden bahsederken, Proje ve Kalite yöneticimiz Zerrin Özer Ünal Hanım da enjeksiyon süreçlerinden, enjeksiyon makinelerinden, plastiğin hammalzemelerinden bahsederek öğrencilerimizi bilgilendirdik. Öğrencilerimiz de bu alanda ve sektörde ki sorularını ve endişelerini bizimle paylaşarak sorularına cevap buldular.

Ayhan Bey ve Zerrin Hanım uzun yıllardır kendi alanlarında ki bilgi birikimlerini ve deneyimlerini anlatarak , bölüm seçimi yapacakları bu süreçlerinde 10. sınıf olan öğrencilerimize yardımcı olduklarını ve yön verici olduğunu umuyoruz.

Atatürk ve Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmenlerimizden Ahmet Beldüz'e, Erdem Özer Bey'e bu etkinliği organize ettikleri, M. Kenan Dunar Bey'e bizleri okul hakkında bilgilendirdiği, atölyelerini gezdirdiği ve bu atölyelerde neler başardıklarını bizlere aktarıp aynı zamanda  bizleri gurulandırdıkları için teşekkürlerimizi bir borç biliriz.

atatrk end. meslek lisesi 2

atatrk end. meslek lisesi 4

atatrk end. meslek lisesi 3

atatrk meslek 1

 
 

KİŞİSEL FARKINDALIK EĞİTİMİ

28-29 Eylül tarihlerinde Divan otelde Ritim Danışmanlığın deneyimli koçlarından Lemi Çağlar'ın anlatımıyla çok etkili,keyifli ve dolu dolu bir eğitim gerçekleştirdik. Etka- d çalışanları olarak etkili bir bakış açısı kazandığımıza inanıyoruz. Eğitim bol sohbetli, tartışmalı, yerine göre beyin fırtınası yaptığımız, yerine göre kendimizi sorguladığımız başarılı bir eğitim oldu. 

"İnsana Saygı ve Emeğe Değer  Vermek" her zaman benimsediğimiz değerlerimizdendir. Bu doğrultuda çalışanlarımızın kariyer gelişimine önem verip, bilgi ve becerilerine katkı sağlıyoruz.

 

ritim

ritim1

 
 

KOÇLUK EĞİTİMİ

İnforma Akademinin deneyimli koçlarından Mehtap Taşkıran önderliğinde Etka- d çalışanları olarak koçluk eğitimine katılım gösterdik.

 • İletişim nedir?
 • Koçluk ile İletişim Çarkı Uygulaması
 • Koçluk ile Farkındalık ve Kişisel Hedef Belirleme
 • Etkili Dinleme Metodu ve Uygulama
 • Etkili Soru Sorma Teknikleri ve Uygulama 
 • Doğru Geri Bildirim
 • 3 Sandalye Metodu ile Empati    

konularını oyunlar oynayarak keyifli, farkı bakış açıları katarak uygulamalı ve eğitici bir eğitimi tamamlamış olduk. Eğitimin ekip arkadaşlarımızın önce kendilerini tanımaları, kişisel farkındalık yaratmaları ve daha sonra departmanlar arası birbirleri ile daha iyi iletişim kurmaları açısından çok verimli geçtiğine inanıyoruz.

Vizyonuzumuz ; ''İnsana Saygı ve Emeğe Değer Vermek'' doğrultusunda gelişim odaklı eğitim uygulamaları ile hem teknik bilgi ve becerilerine hem de kişisel gelişimlerine katkı sağlıyoruz.

informa1

informa2

informa4

informa6

 

 
 

Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğrencilerinin Fabrikamıza Ziyareti

Sosyal Sorumluluk Projemiz kapsamında Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğrencileri 09.05.2018 tarihinde fabrikamıza ziyaretlerini gerçekleştirdiler.

Öncelik olarak öğrencilere toplantı odasında firmamız hakkında tanıtım sunumu yapıldı.

 

ogrenci1

Genel Müdürümüz, Ar-Ge departmanından mühendislerimiz, İnsan Kaynakları çalışanlarımız ile birlikte; ürünlerimizi, kullandığımız metodları, yaptığımız eskiz çalışmalarımızı anlattık. 

 

ogrenci1

Öğrencilerin Hızlı prototip, Silikon Kalıplama,Üç boyutlu Optik Tarama (Tersine Mühendislik) hakkında bilgi sahibi olmalarını sağladık.

ogrenci3

Kalıp İmalat alanında ayrıntılı ve görsel anlamda verimli geçtiğine inandığımız bir gezi gerçekleştirdik.

Kalıphane bölümünde CNC makineleri, polisaj, üretim planlarının ve süreçlerin nasıl ilerlerdiği hakkında bilgiler verildi.

 

ogrenc4

aeea

 
 

2018 Yılı Kişisel ve Mesleki Gelişim Eğitimlerimiz Başladı!

Kurumsal kimlik oluşturmak ve çalışanların bu kimliği benimsemesini sağlamak amacıyla organize ettiğimiz  “Kurumsal Kimlik” eğitimimizi Ördekli Kültür Merkezi'nde Eğitimci Zeki Gürdal Karaoğlu'nun katılımıyla gerçekleştirdik. 

alt

alt

alt

alt

 
 

"İnovasyon ve Sıradışı Düşünce ile Fark Yaratmak" Semineri

BTSO Akademi kapsamında Kişisel Gelişim Uzmanı ve dünyanın ilk Düşünce Koçu Münir Arıkan'ın sunumuyla "İnovasyon ve Sıradışı Düşünce ile Fark Yaratmak" seminerine, Etka-d ekibi olarak katılım gösterdik. 

                                                   alt

                                                   alt

                                                                    alt

 
 
 •  Başlangıç 
 •  Önceki 
 •  1 
 •  2 
 •  Sonraki 
 •  Son 

Sayfa 1 - 2

ARGE BÖLÜMÜ

Teknolojik imkanlarımızla tasarım ve ürün devreye alma etkinliğimiz çok daha kuvvetli hale gelmiştir.

KALIPHANE

Etka-d, ISO 9001:2015 Kalite Standartlarına göre üretim yapmaktadır.

ÜRETİM

Yılda 2.000 tonun üzerinde hammadde işleme kapasitemiz vardır.